Chicco, 60 vite dashuri dhe perkujdesje qe nga lindja!

Lëkura e bebes tuaj është tepër delikate dhe ende në fazë zhvillimit. Duke qënë kështu produktet që duhet të përdorni duhet të jenë të formuluara për beba të vegjël.

Chicco, 60 vite dashuri dhe përkujdesje!

Produktet Chicco janë të formuluara në atë mënyrë që të mos shkaktojnë alergji dhe irritime tek fëmijët. Dhe 10 produktet më të mira të kujdesit të lëkurës do të ishin:

  • Chicco- Gentle Body Wash&Shampoo

Shampoo chicco pastron në mënyrë delikate trupin dhe flokët e fëmijës. nuk përmban alkool, ngjyrues dhe është testuar klinikisht në lëkura të djeshme. pH neutral si edhe nuk shkakton djegie të syve. Nuk përmban paraben, SLS dhe SLES, gjë që garanton extra mbrojtje për lëkurën e bebes që nga dita e parë e lindjes.

Blije tani produktin duke klikuar ketu

 

  • Chicco-Baby Moments locion trupi

Kremi hidratues dhe zbutës për lëkurën e bebes pa asnjë lloj ngjyruesi, alkool, paraben. Duke qënë se përbëhet nga qumështi i bajamës së ëmbël e zbut në perfeksion lëkurën e bebes. Thithet mirë nga lëkura dhe është produkt i testuar klinikisht.

Blije tani produktin duke klikuar ketu

 

  • Chicco-Sapuni Baby Moments

 

Është një sapun me bazë vegjetale që ndihmon lëkurën e fëmijës të ruajë balancën natyrale hidrolopike. Ka në formulën e vet glicerinën e cila pastron duke hidratuar lëkurën. Nuk përmban paraben, alkool dhe nuk shkakton alergji.

Bejeni tuajin produktin duke klikuar ketu

 

 

 

  • Shishja Well Being

 

 

 

Biberoni Well Being është BPA-free dhe aspak  I dëmshëm për shëndetin e bebes. Kokat janë të përbëra nga silikoni natyral i cili nuk irriton xhinxhivat e bebes. Mund të mbahet lehtësisht në dorë edhe nga fëmija në një moshë të caktuar.

Blije tani biberonin duke klikuar ketu

 

 

  • Chicco-Crema Ricca

 

Kremi i ndërrimit të bebelinës nga Chicco është i pasur me vitaminën E dhe omega-3. Ushqen lëkurën e fëmijës duke penetruar në brendësi të saj. hidraton më së miri zonën e bebelinës. Nuk përmban paraben, alkool, ngjyrues dhe nuk shkakton alergji. Përdoret edhe në zona të tjera të thata dhe të irrituara të trupit të fëmijës.

Merrni produktin dhe te tjere duke klikuar ketu

 

 

 

  • Chicco-Pasta e dhëmbëve

Higjena orale duhet të jetë maksimale edhe nëse fëmija tashmë ka vetëm një dhëmb. Pasta e dhëmbëve chicco është formuluar t’i përshtatet më së miri delikatesës së bebes edhe në zonën orale. Nuk përmban fluor dhe prezervativë. Është e pasur me Xylitol dhe shije të pranueshme nga fëmija.

 

 

 

 

 

  • Furca dhe krëhëri i flokëve

 

Mundëson kujdesin më delikat të mundshëm për flokët e fëmijës. Furca ekstremisht e butë mund të përdoret nëse fëmija ka korre në zonën e kokës. Ato mund të zbuten duke sprucuar më parë vajin e chicco. Furca dhe krëhëri i përshtaten më së miri formës së skalpit të bebes.

Merrni produktin ketu

 

 

  • Gërshërët me maje te rrumbullaket

Nuk përmban nikel dhe ka formë të rrumbullakët. Kjo bën të mundur që prerja e thonjve të bebes të bëhet në mënyrë të sigurt që nga dita e parë e lindjes. Gjithashtu duke qënë se gërshëra chicco ështe pajisur me kapak mbrojtës mundësohet maksimumi i higjenës edhe ndërsa nuk jeni duke e përdorur.

 

 

 

 

  • Parfumi Chicco

Nuk përmban paraben dhe ngjyrues. Nuk përmban alkool dhe nuk shkakton irritime në lëkurë. Vjen  me një aromë tepër  delikate dhe të pranueshme për bebat e vegjël. 0 muajsh +

 

Merrni produktin e bebes ketu 

 

 

 

 

Gjithashtu krahas kujdesit të përditshëm të bebes tek Chicco Albania mund të gjeni edhe karroca, relaks, karrike ushqimi, lodra dhe veshje të ndryshme. Për më shumë informacione dhe produkte kontaktoni me: Chicco Albania