Rilastil Dermasil Pediatric është një linjë që kujdeset për trajtimin  e përditshëm të lëkurës së fëmijës tuaj. Ajo mund të përdoret tek të porsalindurit dhe tek fëmijët.

Cilët janë përbërësit aktivë të linjës Rilastil Dermasil Pediatric?

Nëse përdorni për lëkurën e fëmijës një nga produktet e linjës duhet të dini se mbrojtja nga irritimet do të jetë maksimale. Kjo falë përbërësve aktivë që këto produktë kanë.

  • Omega- Ndihmon në qetësimin, rigjenerimin, mbrojtjen e lëkurës delikate të fëmijëve.
  • Provitamina B5- Ato hidraton lëkurën duke i dhënë butësi aksimale.
  • Vitamina E- E mbron lëkuren nga inflamacionet dhe njëkohësisht qetësojnë edhe ato që tashmë janë shfaqur.

Cfarë produktesh ofron linja Rilastil Dermasil pediatric?

 

☑ RILASTIL DERMASTIL PEDIATRIC BODY-HAIR CLEANSER 

Pastrues për trupin dhe flokët i parfumuar lehtësisht, me PH izolakrimal për të garantuar tolerancë të lartë.

☑ RILASTIL DERMASTIL PEDIATRIC BODY MILK

Qumësht trupi, i pasur me gjalpë karrite, omega 3 dhe pantenol. Këshillohet për përdorim të përditshëm. Absorbohet menjëherë nga lëkura.

☑ RILASTIL DERMASTIL PEDIATRIC OINTMENT

Pomade që këshillohët  me përshkrim nga mjeku

Produkt anahidroz me veprim të fuqishëm zbutës dhe qetësues me përmbajtje të lartë lipidike. Përmban 20% ZnO (oksid zinku) dhe 10% Vitamina.

Specifik për trajnimin e dermatitit të pelenave sidomos të inflamuar.

☑ RILASTIL DERMASTIL PEDIATRIC WATER-BASED CREAM

Pastë ujore e pasur  me ZnO 16% , duke krijuar një film mbrojtës kundër lagështisë, urinës, feceve dhe aromave. Acidi fitilik që parandalon formimin e substancave irrituese . 5% Pantenol i cili së bashku me Alfaglukanet faforizojnë homeostazën, stimulojnë rigjenerimin qelizor, rikuperojnë mikro-florën bakteriale.

Produktet Rilastil Dermasil pediatric i gjeni në cdo farmaci. Më tepër informacione mund të merrni në faqen e tyre zyrtare te Instagram.

kliko ketu–>RilastilAlbania

 Rilastil sjell per te gjitha nenat edhe kremin anti strije

Lexo dhe informohu me shume rreth produktit-> Kremi Rilastil kunder strijave, gjithcka duhet te dini!