Molla dhe spinaqi do të jenë një kombinim shumë i mirë për t’u konsumuar nga muaji i 7. 

Përgatitja

  • Hidhni copat e mollës në një tenxhere dhe shtoni ujin së bashku më pak kanellë. E zieni për 15 minuta në flakë të ulët;
  • Shtoni spinaqin (1/2 gotë për 1 kokërr mollë) dhe e lini të ziejë bashkë me mollën për 2 minuta të tjera;
  • I kaloni në blender derisa të krijohet një pure homogjene.

Konservimi:

  • Në frigorifer për 3 ditë;
  • Në ngrirje për 3 muaj.

Vlerat ushqyese: burim natyral hekuri, vitamine K, A, B2, B6, E dhe C. Ëoë! Një oaz mirëqënie për bebushin tuaj!