Vip-at zgjedhin shpesh emra origjinalë por në disa raste edhe te cuditshëm për bebet e tyre. Jo vetëm brenda por edhe jashtë Shqipërisë në disa raste mund të pyesni veten “cfarë kuptimi ka vallë” emri që një person publik ka vendosur të zgjedhë për fëmijën e vet.

Emra bebesh, ja cfarë kanë zgjedhur vip-at shqiptarë

Po e nisim me cifin e shumëpërfolur të ditëve të fundit, Besi dhe Xhensila. Vajza e tyre mban një emër vërtet të padëgjuar më parë, të paktën në kontekstin e emrave të bebeve, Ajka!

Emra të tjerë bebesh:

 • Joel dhe Sia, fëmijët e Amarda Toska&Ermal Mamaqi;
 • Roan, djali i Majk&Majlinda Zeka;
 • Parid, djali i Ingrid Gjoni;
 • Khloe, vajza e Zajmina Vasjarit;
 • Adia, vajza e Floriana Garo;
 • Kroi, djali i Alban Dudushit dhe Bieta Sulo;
 • Zëri, bebi i Gjiko&Elita Rudi;
 • Efehan, bebi i Almeda Abazi&Tolgahan;
 • Victoria, vajza e Anjeza Shahini;
 • Tomas, djali i Elona Duro;
 • Uliks, djali i Adelina Ismajli.

Ndër të tjera emra bebesh të vip-ave të huaj:

 • Bansk Violet (vajza e Hilary Duff), Lourdes (vajza e Madonnës), Sunday Rose (vajza e Nicole Kidman), Archie(bebi i Meghan Markle), Jonathan (djali i Anne Hathaway), Blue Ivy (fëmija e Beyonce). Lea de Seine (vajza e Irina Shayk), Esmeralda Amada dhe Amada Lee (vajzat e Eva Mendes). Ella dhe Alexander (fëmijët e George Clooney), Maceo Robert (djali i Halle Berry), Arabella Rose , Joseph Frederick  dhe Theodore James  (fëmijët e Ivanka Trump).

Cili është emri i fëmijës tuaj? Po i preferuari? Mund të lini komentin tuaj në zonën poshtë reklamave.