8 C
Tirana
E shtunë, Janar 19, 2019

Vaksinimi

6 mitet qe degjojme me shpesh rreth vaksinimit

Me siguri edhe ju keni dëgjuar ndonjë thashethem tek tuk në lidhje me vaksinimin. E kush është ajo nënë që nuk e ka bërë këtë?! Mund të keni dëgjuar se përmbajnë mërkur, se shkaktojnë autizëm etj etj. Epo është kohë që disa nga këto mite t’i qartësojmë dhe largojmë përfundimisht nga jeta jonë. Në vend të tyre duhet të...

Eshte e vertete qe vaksina MMR shkakton autizem?

Vaksina MMR nuk shkakton autizëm dhe këtë gjë e kanë vërtetuar studiues të ndryshëm pas studimeve që kanë bërë. “Autismsspeaks” na tregon se është kryer një studim në 95 000 fëmijë nga të cilët 15 000 kanë qënë jo të vaksinuar, ndërsa 2 000 prej tyre vinin nga familje që tashmë e kishin një fëmijë tjetër me spektrin e...

Bebi i Javës

19,446FansaPëlqeje
41,061NdjekësitNdjek
8NdjekësitNdjek

Moti

Tirana
broken clouds
8 ° C
8 °
8 °
87 %
3.6kmh
75 %
Sht
8 °
Die
6 °
Hën
8 °
Mar
6 °
Mër
5 °