8 C
Tirana
E premte, Janar 18, 2019

Bebi Javës

Bryan, bebi 900 gr qe arriti te mbijetoje!

Kjo nuk eshte nje nga ato fotot e marra ne google, kjo eshte nje nga ato fotot e shkrepura ne cast dhimbje dhe dashurie, vetmie qe mund te ndiesh ne shpirt kur mendon nese ai do t'ja dale, nese zoti do te beje ta mbash ne krahe... Nese do arrish nje dite te te therrase "mami" dhe ti pergjigjesh...

Bebi Joris

Kjo mrekulli erdhi ne jete me peshen 3.7 kg dhe gjatesi 51 cm nepermjet lindjes natyrale. Mami i kesaj bebusheje na tregon se ka filluar te beje buzeqeshjet e para ne muajin e pare te jetes dhe se eksperienca e lindjes ka qene e paharrueshme. Cdo gje ka shkuar sic ishte imagjinuar dhe nena tregon se e ka ndihmuar...

Lyor

Jete tjeter dimension tjeter!   Per Lyorin e vogel nga mami

Kaltra

Disa fjale ne lidhje me Kaltren nga mami i saj Shtatzania ime eci për mrekulli që nga dita e pare dhe deri në fund. Nuk ishte vetëm një shtatzani e planifikuar por ishte dhe e bekuar. Çdo gjë shkoi mirë dhe unë i pëshpërita vajzës: "Kaltra ja dolëm" Lindi në 13.12.2017 ne oren 20:00 pesha 3400 kg 52 cm e...

Rejani

Dita kur une kuptova qe engjelli po rritej brenda meje ishte dita me e lumtur e jetes time. Kalova nje shtatzani shume te lehte dhe asnjehere skam pasur mundime apo marre mendsh. Ishte dite e premte, data 15/09/2017 kur pas mesnate me filluan dhimbjet. Koha kur do te mbaja me ne fund bebushin tim ne gjoks kishte ardhur. Ishte nje...

Isabela

Bukuroshja e kesaj jave ne Bota e Gruas eshte Isabela

Bebi Diar

Data e lindjes: 18/07/2017 Pesha: 3890 gr Gjatesia: 56 cm Unë jam ai që në këtë datë 18/07/2017 gëzova mamin, babin, motrat e mia, familjen e babit dhe mamit tim… kaluan pak orë nga kjo datë dhe verejtaqë të gjithë u gëzuar nga prezenca ime. U ndjeva bebi më i lumtur në botë. Unë jam ai që plotësova portretin e familjes time dhe...

Bebi i Javës

19,444FansaPëlqeje
41,017NdjekësitNdjek
8NdjekësitNdjek

Moti

Tirana
broken clouds
8 ° C
8 °
8 °
81 %
3.6kmh
75 %
Sht
8 °
Die
6 °
Hën
8 °
Mar
6 °
Mër
4 °