8 C
Tirana
E shtunë, Janar 19, 2019
Fillimi Shtëpia ime Zgjidhje natyrale

Zgjidhje natyrale

Si të pastrojmë në mënyrë perfekte karrocën e bebit?

Edhe karroca kërkon kujdesin e duhur duke qënë se është një send që përdoret shumë shpesh kur bebi është i vogël. Në pamundësi për të pasur një karrocë pjesët e së cilës cmontohen dhe lahen në lavatrice shumë nëna mund të kenë vështirësi në pastrimin e saj. Atëherë cila është mënyra e duhur? Nëse karroca ka cepa që nuk mund të...

Flokë të yndyrshëm? 6 zgjidhjet më të mira

Flokët e yndyrshëm nuk duhet të jenë më një problem. Zgjidhjet më të mira natyrale… Limoni. Është një domosdoshmëri. Aplikoni disa pika në flokë tëë lagur dhe masazhoni skalpin. E shpëlani. Uthulla e mollës. Në të njëjtën mënyrë si limoni mund të përdorni edhe uthullën. Mentja. Ju duhen disa gjethe të freskëta mente dhe një tenxhere për t'i zier. Pasi...

Si të eleminojmë njollat nga rrobat e fëmijëve?

Një tjetër sfidë për ne gratë, si të eleminojmë njollat nga rrobat e fëmijëve tanë! Ja disa mënyra… Pudra e fëëmijëve. Zakonisht vepron mbi njollat e salcave apo yndyrës. E hidhni mbi njollën e freskët një sasi të madhe pudre dhe e leni ta thithë për ta larë si zakonisht. Lëngu i limonit. Hidhni limon sipër njollës dhe e lini...

Si të ngjyrosim vezët e pashkëve me përbërës natyralë?

Të ngjyrosësh vezët e pashkëve eshtë një punë argetuese sidomos e bere sëbashku me femijët. Për ti ngjyrosur në mënyre natyrale është fare e thjeshtë mjafton të përdorni lekura qepe, kafe, shafran, spinaq, panxhar të kuq etj. Për një rezultat më të mire merrni vezët me lëvozhgë  të bardhë. Ja disa mënyra per ngjyrosjen e tyre Për vezët në ngjyrë portokalli: Ju...

Mjaltë+qepë, lamtumirë kollë e fëmijës

Nëse fëmija juaj është mbi 12 muajsh atëherë në rast kolle kjo do të ishte receta e shurupit magjik. Ju tregoj se ma këshilloi një zonjë e mirë disa javë më parë pasi i tregova se djali im i vogël kishte një kollë të tmerrshme që asgjë nuk po ja hiqte. E provova me dyshim të them të drejtën...

Si te pastrojme shtepine ne menyre natyrale?

Si te pastrojme shtepine ne menyre natyrale? Kur mendojmë në lidhje me pastrimin e kuzhinës apo ambienteve të tjera të shtëpisë nuk kemi pse të mos marrim në konsideratë edhe mënyrën natyrale, pra nuk kemi pse të përdorim gjithmonë detergjentët e blerë në supermarket. Personalisht mendoj se pastrimi në mënyrë natyrale është edhe tepër ekonomik. Fundja të gjithë e kemi...

Bebi i Javës

19,446FansaPëlqeje
41,061NdjekësitNdjek
8NdjekësitNdjek

Moti

Tirana
broken clouds
8 ° C
8 °
8 °
87 %
3.6kmh
75 %
Sht
8 °
Die
6 °
Hën
8 °
Mar
6 °
Mër
5 °