8 C
Tirana
E shtunë, Janar 19, 2019
Fillimi Shtëpia ime Të pastrojmë shtëpinë

Të pastrojmë shtëpinë

3 këshilla dhe një recetë për një lavatriçe më të pastër

Një lavatriçe e pastër, pa mbetje papastërtish dhe aromë të keqe nënkupton edhe rroba më të pastra. Prandaj është e rëndësishme që jo vetëm t’i kushtojmë rëndësi jetëgjatësisë së saj  por edhe faktit që bakteret duhe të mbahen sa më larg rrobave. Si të mbajmë pastër pavatriçen? Hidhni dy gota uthull në vendin e detergjentit ose zbutësit dhe e vendsni...

Si të zhdukim mykun nga shtëpia?

Një nga problemet më të shpeshta me të cilat ne gratë përballemi është zhdukja e mykut nga shtëpia. Ai rritet kudo që mund të gjejë vend të përshtatshëm dhe kryesisht e favorizon i ngrohti, ajrosja e pakët e shtëpisë, lagështira. Në këtë rast duhet ndërhyrë duke qënë se nuk bëhet fjalë vetëm për aromë të keqe dhe njolla kudo...

Cilat jane 10 produktet ushqimore qe nuk kane date skadence?

Produktet e skaduara ushqimore mund te rrezikojnë shëndetin tonë prandaj duhet të kontrolloni me kujdes datën. Megjithatë ka edhe disa ushqime të caktuara të cilat mund t’i konsumoni edhe pas dita vitesh pa pasur frike. Cilat janë këto produkte që nuk kanë datë skadence? Orizi. Temperatura ideale për ta ruajtur është 4.5 gradë ose më pak dhe në vazo qelqi...

Bebi i Javës

19,446FansaPëlqeje
41,061NdjekësitNdjek
8NdjekësitNdjek

Moti

Tirana
broken clouds
8 ° C
8 °
8 °
87 %
3.6kmh
75 %
Sht
8 °
Die
6 °
Hën
8 °
Mar
6 °
Mër
5 °