13 C
Tirana
E martë, Nëntor 20, 2018
Fillimi Shtëpia ime

Shtëpia ime

Mjalti, armiku i kollës së fëmijëve!

Mjalt dhe qepe, lamtumire kolle e femijes! Kolla është një nga shqetësimet më të shpeshta të fëmijëve në stinën që ndodhemi. Nuk është e...

Macedonia verore plot shije dhe ngjyra

Ju duhen Gjysëm banane, disa luleshtrydhe, gjysëm fete shalqin, gjysëm fete pjepër, 50 gr kos të bardhë, një lugë bajame të grira (pas muajit 24...

Receta e puresë së peshkut dhe patateve të ëmbëla për bebat

Përbërësit për 3 porcione 275 gr patate të ëmbla, të qëruara dhe prera në kuba të vegjël; 150 gr fileto peshku; 2 lugë gjelle...

Nesër në mëngjes? Bebi mund ta hajë kete kombinim!

Përbërësit: 150 ml qumësht formule ose gjiri, pra cfarë bebi pi zakonisht; ½ avokado të pjekur mirë; ½ banane; 2 feta bukë të thekur...

4 truke për të eleminuar njollat e bojës nga veshjet

Sapo shikoni se veshjet e fëmijës apo tuajat janë bërë me njolla bëni veprimet e mëposhtme. I vendosni menjëherë në ujë të ftohtë, në...

Si të mbajmë fëmijët larg prizave elektrike?

Është shumë e rëndësishme të mësoni teknikat që do t’ju bëjnë të mbani larg prizave fëmijët tuaj. Shtëpia juaj duhet të jetë një vend...

Receta e akulloreve më të shëndetshme për fëmijën (dhe që mund...

Jemi në sezonin kur shumëllojshmëria e frutave është vendosur para nesh dhe duhet të përfitojmë nga kjo gjë! Mund t’i transformoni ato në akullore...

12 qershor, dreka e bebit!

Kjo supë do të jetë e thjeshtë në përgatitje, e shijshme dhe e shëndetshme Ju nevojiten 1/2 kungull jeshil; ½ karrotë; ½ patate të ëmbël; ...

Kek me kajsi dhe qershi sipas Blerina Bombaj

Receta e kekut   Kajsi 700gr; Qershi 300 gr; Sheqer kaf 150 gr; Gjalpe 170 gr; Veze 3 kokrra; 170gr miell embelsirash; Pak kanelle. Pjekja ne...

Mënyra më efikase për të mbajtur larg biberonave mikrobet? Ajo tradicionale!

Në cdo kohë vogëlushi jonë mund të përdorë një biberon apo gotë plastike që ka formë të tillë dhe prandaj është shumë e rëndësishme...

Bebi i Javës

18,586FansaPëlqeje
32,653NdjekësitNdjek
8NdjekësitNdjek

Moti

Tirana
light rain
13 ° C
13 °
13 °
87 %
3.6kmh
90 %
Mar
15 °
Mër
12 °
Enj
13 °
Pre
13 °
Sht
10 °