8 C
Tirana
E premte, Janar 18, 2019
Fillimi Familja Këndi i babait

Këndi i babait

10 gjërat në të cilat babai duhet të ndihmojë nënën e re

E keni dëgjuar atë shprehjen “grua e lumtur, jetë e lumtur?” atëherë përvishni mëngët dhe ndihmojeni. Po, po me ju e kemi burra  të dashur sepse ajo nuk është robot! Si ta ndihmoni? Po ju udhëzoj me shumë kënaqësi!   I falni shumë puthje, përkëdhelje dhe prqafime. Kështu ajo do të kujdeset më mirë për fëmijët pasi do të jetë më...

Të pozosh më mirë se gruaja shtatzanë?! Po është e mundur!

Nuk do të thotë domosdoshmërisht se duhet të anullosh takimin që ke lënë tek fotografi vetëm se gruaja jote shtatzanë refuzon të bëjë setin e fotove me barkun e rrumbullakët apo jo? Jo?! Atëherë qënkeni në një mendje me këtë zotërinë këtu më poshtë i cili ka realizuar këtë set gazmor por edhe të bukur duke “imituar” një grua...

I pranishëm dhe i përfshirë, ky është babai i ditëve të sotme!

Babai i ditëve të sotme është ndryshe nga ai i viteve të mëparshme. Nëse më parë ai ishte një figurë në lidhje me edukimin dhe rritjen e fëmijës, sot është një person i pranishëm dhe tepër i përfshirë. Atë mund ta gjejmë duke shoqëruar fëmijën në aktivitetet jashtë shkollore, në kursin e notit, në futboll, mund ta gjejmë duke...

Ndikimi i babait në gjumin e fëmijës, më i madh nga sa mendoni!

Babai mund të japë një ndihmë shumë të madhe përsa i përket vendosjes në gjumë të fëmijës. Të gjithë e dimë se zgjimet e shpeshta dhe problemet e tjera me gjumin janë shumë të zakonshme prandaj pjesë të rëndësishme zë edhe babai. Psikologia e fëmijëve Serena Costa shpjegon se këto probleme me gjumin e fëmijës vijnë si pasojë e vështirësisë...

Disa fjalë për gruan time shtatzënë… Një letër që i dedikohet asaj!

Ndoshta letra të tilla duhet të lexohen në mënyrë shumë personale, sepse në fund të fundit të tilla janë. I drejtohen një njeriu të caktuar dhe jo mijëra syve… Por nëse kanë një mesazh të bukur për të përcjellë përse të mos e ndajmë me të gjithë? Këtë letër e ka shkruar bashkëshorti sean Patrick Simpson për gruan e...

Babi te lutem mos e ler vetem mamin!

Babi të lutem mos e ler vetëm mamin, ajo është e fortë dhe të dy e dimë por ajo ka nevojë për ty. Ka nevojë të përballet me këtë realitet të ri përkrah teje…Ardhja ime në jetë nuk është e lehtë, unë këtë e di dhe nuk mërzitem përkundrazi dua të të bëj ta kuptosh edhe ti. Kur ti largohesh...

Memesia ne syte e nje babai…Kjo pune nuk mbaron kurre!

Justin Ricklefs është një shkrimtar, bashkëshort dhe baba i 5 fëmijëve. Ai kujdeset për familjen dhe mirëqënien e saj duke punuar njëkohësisht në portalin e tij.   Ja çfarë thotë Justin në lidhje me mëmësinë… Pavarësisht se ka gatuar gjithë ditën ajo është e fundit që ha. Gjithmonë vendos të gjithë para vetes. Puna e një nënë nuk mbaron kurrë. Nuk...

Per te gjithe baballaret, keshillat qe do t’ju perfeksionojne!

Steve Biddulph (terapist familjar) sjell për të gjithë baballarët rregullat që duhet të ndjekin për të bërë sa më mirë rolin e tyre. Nëse edhe ti je një baba ndiq këto këshilla! Roli i babait fillon që në shtatzani. I flisni fëmijës ndërsa është në barkun e nënës, përfshihuni në kujdesin e fëmijës menjëherë pas lindjes, pra qëndroni gjithmonë pranë...

Cfare duan burrat?

Deri më sot, personalisht nuk kam lexuar ndonjë artikull ku vihet në pikëpyetje se çfarë duan burrat. Thuajse gjithmonë, gratë janë dukur të komplikuara dhe në mënyrë satirike ose jo, janë vendosur për to disa etiketime të cilat kanë mbetur si të vërteta. Madje ende sot thuhet si me shaka edhe nga vetë gratë se askush nuk e di...

Cfare duhet te dije babai i një vajze?

Cfare duhet te dije babai i një vajze? Babai i një vajze duhet të dijë se ky do të jetë që në fillim një raport shumë special dhe për ta bërë edhe më të mirë këtë marrëdhënie ka disa gjëra që do të vijnë në ndihmë. Çfarë duhet të dijë babai i një vajze? Duhet gjithashtu të dijë se ky raport do...

Bebi i Javës

19,444FansaPëlqeje
41,017NdjekësitNdjek
8NdjekësitNdjek

Moti

Tirana
broken clouds
8 ° C
8 °
8 °
81 %
3.6kmh
75 %
Sht
8 °
Die
6 °
Hën
8 °
Mar
6 °
Mër
4 °