8 C
Tirana
E shtunë, Janar 19, 2019
Fillimi Familja

Familja

Marrëdhëniet seksuale, përse disa femra ndiejnë më pak?

marredheniet seksuale
Artikuj te sugjeruar: Shenjat qe tregojne se jeni bere per njeri-tjetrin Kane nenat me teper nevoje per gjume se baballaret? "I dashur burre..." Marredheniet seksuale Marrëdhëniet seksuale jo për të gjitha femrat japin kënaqësi dhe madje për disa prej tyre orgazma paraqet një mirazh të vërtetë. Sipas një studimi bëhet fjalë për një përqindje të madhe femrash që nuk ndiejnë gjatë...

Xhelozia e fëmijëve, 3 faktorët e ndezin në karakter

xhelozia
Xhelozia e fëmijës dhe faktorët që e ndezin në karakter Xhelozia e fëmijës nuk është një fryt i imagjinatës së tyre por fillon të krijohet në karakter si pasojë e disa veprimeve të gabuara të ne prindërve. Xhelozia është një sjellje e shpeshtë tek fëmijët që përgjithësisht ndihen të pasigurt dhe që kanë frikë. Që druhen se ndoshta në një moment...

Kafshët dhe fëmijët, jo vetem miq te mire!

kafshet dhe femijet
Kafshet dhe femijet, nje lidhje e pandare! Kafshët janë miqtë më të mirë për fëmijët dhe tashmë fakte shkencore tregojnë se përfitimet nuk janë vetëm në aspektin e zhvillimit fizik apo psikologjik. Kafshët dhe fëmijet jo vetëm miq për lojë! Mjekët theksojnë se kafshët nuk jan për fëmijët vetëm miq për lojë por edhe një oaz i vërtetë mirëqënie përsa i...

Dyshimet më të shpeshta që na lindin kur sjellim në jetë fëmijën e dytë

Ndoshta nuk duket shumë e vërtetë por edhe me fëmijën e dytë dyshimet dhe paqartësitë janë të mëdha. Kur duhet bërë? Ky është dyshimi i parë që shpesh fillon të lindë në kokën e prindërve. Përgjithësisht gjëja më e mirë që duhet bërë është të ndiqet instikti, dhe nëse e keni edhe dëshirën edhe mundësinë përse të mos e bëni? Si do...

7 zënkat tipike të cifteve që cojnë në divorc

Gjithcka fillon me… ·        Nuk duhej të ishin lidhur/martuar bashkë! Në momentin që kujtimet e bukura veniten dhe zënë vend ato negative mes ciftit krijohet një distacë. Nëse nuk doni që martesa juaj të përfundojë në divorc kujtoni bashkarisht më tepër momentet e bukura. ·        Më duket sikur të kam shok/shoqe dhome. Shumica e cifteve që kryerjnë marrëdhënie seksuale njëherë në...

Të bërtiturat në shtëpi, mund t’i evitoni

Të bërtiturat në shtëpi janë kthyer në një problem të zakonshëm? Atëherë duhet të lexoni patjetër këtë artikull. Atëherë si të evitojmë të bërtiturat në shtëpi? Përpiquni të kuptoni ku qëndron problemi. Stresi dhe ndonjë problem i mundshëm ndikojnë negativisht dhe ju duhet të jepni maksimumin për të zgjidhur situatën, por fillimisht është e nevojshme të kuptoni dhe pranoni ku...

5 ndryshimet që prindërit e tu pësojnë pasi bëhen gjyshër

Nga prindër në gjyshër, cfarë ndryshon vërtet? Nga prindër disi të ashpër kthehen në “qingja” të vërtetë Duket sikur fëmijët shkrijnë të gjithë akujt tek gjyshërit. Ata fillojnë të japin dashuri, puthje, përkëdhelje dhe madje sillen shumë butë me ta edhe nëse me ju kanë qënë të ashpër. Nuk duan t’ja dinë edhe aq për dieta të shëndetshme Dmth nëse ju duhet të...

Cfarë ndien babai gjatë shtatzanisë?

Nëna ka 9 muaj kohë për t’u përshtatur dhe mësuar me shtatzaninë, me lëvizjet e fëmijës  të cilit i flet, e përkëdhel… Për të është njësoj sikur fëmija tashmë të ishte në krahët e saj, sikur të kishte gjetur vendin që i takonte në jetën e tyre. Për nënën fëmija bëhet pjesë e familjes që në shtatzani. Si ndihet babai? Krahas...

Gjyshërit minojnë shëndetin e fëmijëve! E thotë shkenca…

Një ndër faktorët e rrezikut të shëndetit të fëmijëve janë edhe gjyshërit. Këta persona të mrekullueshëm mund të dëmtojnë mirëqënien fizike të fëmijës. Sipas një studimi të kryer nga Universiteti i Glasgow gjyshërit ndikojnë negativisht në ushqyerjen e fëmijës sepse i japin në më të shumtën e rasteve ushqime jo të shëndetshme. Gjithashtu sipas tyre fëmijët nën kudjesin e gjyshërve...

Letër babait tim, atij që nuk më ka dashur kurrë!

“Si quhet babi yt?” Kjo ishte pyetja së cilës i trembesha më shumë. Më braktisi dhe nuk e di ende përse, cfarë ja vlejti më shumë se unë? Gjithsesi kjo ëhstë një letër për babain tim edhe pse nuk i mbaj mëri! I dashur baba! Nuk di si të të cilësoj, sepse nuk të njoh mjaftueshëm! Nuk dua të të qortoj...

Bebi i Javës

19,446FansaPëlqeje
41,061NdjekësitNdjek
8NdjekësitNdjek

Moti

Tirana
broken clouds
8 ° C
8 °
8 °
87 %
3.6kmh
75 %
Sht
8 °
Die
6 °
Hën
8 °
Mar
6 °
Mër
5 °