8 C
Tirana
E shtunë, Janar 19, 2019
Fillimi Bota e gruas Destinacione

Destinacione

Cfare kemi ditur gabim rreth Afrikes

Shumë njerëz ndoshta mendojnë se nëse do të shkojnë në Afrikë do të përballen me fise, kafshë të egra, rrugë të ndotura etj. Epo ky artikull do të hedhë poshtë çdo mendim të tillë që mund të ketë kushdo.   Ja çfarë kemi ditur gabim rreth Afrikës! Afrika është një shkretëtirë e nxehtë. Në të vërtetë në Afrikë ka zona me...

Perse udhetimi drejt Budapestit eshte kthyer ne trendin e koheve te fundit?

Kohët e fundit Budapesti është kthyer në një nga destinacionet e preferuara të atyre që zgjedhin të pushojnë jashtë vendit, e madje edhe shumë agjensi lançojnë herë pas here oferta vërtet tunduese që të bëjnë të nisesh sa më parë të jetë e mundur. U bëra kurioze të them të drejtën dhe kontrollova pak këto kompanitë ajrore që operonin në...

6 sekretet e “Taj Mahal”

Edhe një nga vendet më të mëdha që simbolizon dashurinë në botë mund të ketë misteret e veta. Bëhet fjalë për Taj Mahal që ndodhet në Agra të Indisë, një nga monumentet më të famshme sublime të dashurisë së përjetshme! U ndërtua në 1632-1647 nga perandori Mughal Shah Jahan dedikuar gruas së tij të preferuar, Mumtaz Mahal e cila vdiq...

Rrethi arktik, nga eksplorimi ne turizem! 

Rrethi arktik, nga eksplorimi ne turizem!  Kemi dëgjuar shpesh të flitet për eksplorimet e rrezikshme në Arktik, gjatë së cilave marinarët ambiciozë janë përballur me zhgënjimin por edhe me vdekjen. Por duket se tashmë fazat e eksplorimit janë lënë pas nga faza e turizmit. Për shkak të pakësimit të akujve dhe ngrohjes së motit udhëtimet në ujërat polarë nuk konsiderohen më...

Bebi i Javës

19,446FansaPëlqeje
41,061NdjekësitNdjek
8NdjekësitNdjek

Moti

Tirana
broken clouds
8 ° C
8 °
8 °
87 %
3.6kmh
75 %
Sht
8 °
Die
6 °
Hën
8 °
Mar
6 °
Mër
5 °