8 C
Tirana
E shtunë, Janar 19, 2019
Fillimi Aktualitet Të rejat e fundit nga vendi

Të rejat e fundit nga vendi

Kujdes, jeta e fëmijëve sërish në rrezik! Pas sfidës “Balena Blu” vjen “Momo”

Pas sfidës që gati një vit më parë morri disa jetë të rinjsh edhe në vendin tonë tashmë shfaqet një tjetër rrezik me emrin “Momo”. Një tjetër sfidë virale që po drithëron prindërit gjendet pikërisht në aplikacionin Whatsapp. Për të gjithë prindërit cfarë duhet të dini në lidhje me sfidën e re që po vë në rrezik jetën e fëmijëve Krijuesi...

Terror në pishinë, vogëlushi ngec tek filtrat e ujit

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur ne nje resort ne Karolinen e jugut. Kemba e nje djali 12 vjecar ka ngecur tek filtrat e ujit ndersa ishte duke luajtur shume prane tyre duke bere qe per pak gjithcka te rrezikonte nje tragjedi. Tentativat per ta shpetuar zgjaten gati 9 minuta ndersa ai gjendej poshte ujit pa pasur mundesi te merrte fryme....

Fushë-Arrëz, 13 vjecarja nderron jetë! Dyshohet për fruth

Një vajzë 13-vjeçare dyshohet se ka ndërruar jetë nga fruthi ditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Berishë të Fushë-Arrëzit. E mitura dyshohet se ka pasur shenja të rënduara të sëmundjes së fruthit, por për shkak të faktit se zona e thellë malore ishte e bllokuar prej ditësh ka qenë i pamundur transportimi i saj në spital. Ditën e djeshme,...

Nga 25 marsi një orë para, kujdes me fëmijët!

Natën mes datës 24 mars (e shtunë) dhe 25 mars do të kthehet ora ligjore, konkretisht në orën 02:00 të mëngjesit të së dielës. Pra do të humbim 1 orë gjumë dhe ky nuk është një lajm edhe aq i mirë! Dhe këtë ndryshim në orë mund ta përjetojnë më tepër të vegjlit tanë duke shfaqur shenja pagjumësie, humori...

Grate ne Korce festuan me shume dashuri!

8 marsi kaloi por per grate e Korces la kete vit kujtime te bukura. Kjo nisme eshte vertet per t'u pergezuar dhe mund te themi se ne kete qytet festat marrin nje pamje tjeter, festohen ndryshe dhe percjellin shume dashuri! Ja cfare shkruhet ne faqen zyrtare te Bashkise Korce ne lidhje me lulet qe jane dhuruar diten e djeshme: Dhuruam lule...

Rreshjet e debores zbardhen vendin tone dhe nuk do te ndalen me kaq! Sipas sinoptikanes Tanja Porja

Vendi gjatë dy ditëve të fundit është përfshirë nga rreshjet e dëborës. Shumë qytete të tilla si Tirana, Durrësi, Fieri etj në të cilat këto rreshje janë shumë të rralla, janë zbardhur nën petkun e bardhë. Gjatë ditës së sotme rreshjet kanë qënë të vazhdueshme dhe në disa qytete kanë ndaluar por sipas sinoptikanes Tanja Porja në një intervistë...

Debate per menune e re, pergjigjet drejtoresha e kopshteve

Drejtoresha e Përgjithshme e Çerdheve dhe Kopshteve, Zhaneta Beqiri, sqaroi në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, menunë e re për fëmijët. Beqiri tha se menunë e re e konsumojnë të gjithë fëmijët dhe se prindërit janë besimplotë në mirëushqyerjen e fëmijëve të tyre. Në studio ajo informoi publikun për ndryshimet që ka pësuar menuja dhe tregoi...

Aktualitet! Thellohet tragjedia ne familjen Preka, humb jeten dhe vajza tjeter!

Nuk gjej fjalë të përshkruaj atë që ka ndodhur ditët e fundit në Velipojë, tragjedi e cila u thellua edhe më shumë ditën e sotme me ndarjen nga jeta të vajzës 10 vjeçare  Noemi. Pas ndarjes nga jeta të kryefamiljarit Edmond Preka, vajzës 5 vjeçe dhe djalit 9 muajsh Noemi ishte shpresa e fundit për nënën Evis Preka e...

Ushqyerja e femijeve ne kopeshte Blerina Bombaj prezanton menune e re

Ditët e fundit ka pasur mjaft debate mes nënave dhe dietologes Blerina Bombaj e cila shprehet se është ofruar vullnetarisht të hartojë menunë e re që do të jetë pjesë e kopshteve dhe çerdheve në vendin tonë. Edhe pse kjo menu duket tepër e shëndetshme kritika ka pasur plot dhe nënat më së shumti janë ankuar në lidhje me refuzimin...

Mi tregon pak dhembet?

Kujdesi ndaj dhëmbëve fillon që në foshnjëri dhe më pas shëndeti i tyre i mirë do të shoqërojë çdo individ përgjatë gjithë jetës. Nisur nga rëndësia që ka kujdesi ndaj dhëmbëve dentistët vullnetarë kanë marrë një nismë të mrekullueshme. Ata kanë vizituar të gjitha shkollat e Tiranës ku edhe kanë kryer kontrolle, kanë dhënë këshilla tek fëmijët në lidhje...

Bebi i Javës

19,446FansaPëlqeje
41,061NdjekësitNdjek
8NdjekësitNdjek

Moti

Tirana
broken clouds
8 ° C
8 °
8 °
87 %
3.6kmh
75 %
Sht
8 °
Die
6 °
Hën
8 °
Mar
6 °
Mër
5 °