13 C
Tirana
E martë, Nëntor 20, 2018

Nëna kujdes! Fëmijët tuaj nuk duhet të puthin dhe përqafojne këdo

Kafshet dhe femijet, jo vetem miq te mire! Mos i detyroni fëmijët tuaj të puthin apo përqafojnë të gjithë! Shumë shpesh ne e bëjmë këtë...

3 pyetjet më të shpeshta të nënave gjatë javës së parë...

Kur te jesh nene do t'i kuptosh te gjitha! E kupton qe je nene kur... Problemet me te shpeshta te gjinjve qe nena...

Cfarë nevojash shpreh sjella e fëmijës?

Inati tek femijet, nese fshihet mund te behet shkaterrues Limitet dhe rregullat me frike apo dashuri? Fëmijët shpesh nuk janë në gjendje të shprehin...

Në cilat raste duhet të shtyhet vaksinimi?

Cfare duhet te prisni pas vaksinimit te femijes? Perse vaksina MMR behet pas muajit te 12? Gripi, dirreja, dhe temperatura nëse janë të lehta...

5 ushqimet që favorizojnë përqëndrimin tek fëmija

Ja cilat jane ushqimet qe parandalojne anemine! Ushqyerja e shëndetshme është shumë e rëndësishme për rritjen e mirë të fëmijës. Mos harroni, edhe truri...

Qumështi i dhisë, vlerat dhe përfitimet që ka fëmija

Qumesht gjiri apo qumesht formule? E rendesishme eshte te mos paragjykojme! E theksojmë! Qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për fëmijën të...

Hyr / Regjistrohu18,586FansaPëlqeje
32,653NdjekësitNdjek
8NdjekësitNdjek

Moti

Tirana
light rain
13 ° C
13 °
13 °
87 %
3.6kmh
90 %
Mar
15 °
Mër
12 °
Enj
13 °
Pre
13 °
Sht
10 °